luni, 29 noiembrie 2010

Universitatea Cluj - FCM Tirgu Mures 1-1

Fotbal Club Municipal Tîrgu-Mureş a terminat la egalitate, 1-1, partida din ultima etapă a turului, disputată la Alba Iulia, în compania celor de la Universitatea Cluj.

FCM deschide scorul în minutul 4, prin Vagner, care reia din colţul careului de 6 metri, centrarea de pe stânga a lui Astafei.

În minutul 28, Niculescu a egalat dintr-o lovitură liberă de la aproape 25 de metri, lateral stânga.

Au evoluat echipele:

Universitatea Cluj: 12. Huţan - 18. Unguruşan, 4. Z. Szilagyi, 25. D. Munteanu, 3. Mendy - 16. Delgado (10. Păcurar '72), 24. Balde (6. Ad. Ionescu '18), 22. Boştină, 14. Piţ (7. Acosta '61) - 9. Niculescu, 11. Machado. Antrenor: Ionuţ Badea.

FCM Tîrgu Mureş: 1. Caparco - 20. Pop, 6. Sosa, 28. L. Munteanu, 8. Vârtic, 24. L. Szilagyi - 25. Vagner (18. Biţiş '12, 5. Onicaş '84), 19. Fl. Dan (29. Didi '74), 90. Ba, 7. Stângă - 21. Astafei. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: Boştină '52, Delgado '64, Păcurar '85 / Astafei '44, Ba '71, Didi '75, Sosa '83, L. Szilagyi '88, Caparco '90+2.

Arbitri: Florin Marcu (central) - Octavian Şovre, Marius Nicoară (asistenţi) - Florin Ghimbăşan (rezervă).

Observatori: Corneliu Fecioru, Florin Halagian.

Iată ce a declarat antrenorul principal Ioan Ovidiu Sabău la conferinţa de presă, de după meci:

"A fost un joc echilibrat ca posesie, dar am avut mai multe ocazii per total. Trebuia să batem dar sunt mulţumit şi cu acest punct cât şi de angajamentul şi dăruirea jucătorilor".

sursa: fcm-tirgumures.ro