luni, 8 noiembrie 2010

Pandurii Tirgu-Jiu - FCM Tirgu Mures 4-1

FC Municipal Tîrgu-Mureş a pierdut, scor 1-4, partida cu Pandurii Tîrgu-Jiu, disputată sâmbătă după-amiaza la Dr. Turnu Severin. Gazdele au controlat partida pe întreaga durată a ei şi au punctat prin Voiculeţ (min. 35 - 11 metri), Băcilă (min. 44) şi Pintilii (min.56-11 metri şi 66). Pentru FCM a înscris Munteanu, cu 10 minute înainte de final, tot din penalty.

Echilibrul partidei s-a rupt în minutul 39, când Bruno Fernandes a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Au evoluat echipele:

Pandurii: Mingote - Grecu, Chiricheş, Viera, Matei - Nistor (59 - Vranjkovic), Orac, Pintilii (72 - Vranjes), Voiculeţ - Stromajer (56 - Brata), Băcilă.

FCM: Şteţca - Munteanu, Cordoş, Fernandes - Onicaş, Vasilache (62 - Vancea), Stângă (46 - Cr. Pop), Stere (62 - Astafei), Topic - Roman, Târnăvean.

La finalul jocului, Ioan Ovidiu Sabău a declarat:

"Noi prea multe speranţe pentru acest joc nu ne-am făcut, pentru că au lipsit trei jucători importanţi. Iar pentru mine dacă lipsesc doi sau trei jucători titulari e foarte greu să mai obţin rezultate. Dar nici nu m-am gîndit că o să arătăm atît de rău, dar asta deoarece a fost eliminat Bruno Fernandes şi lucrurile s-au complicat de acolo. A existat o singură echipă pe teren care a jucat foarte bine azi. Au avut un ritm mult mai bun decît al nostru, au fost mai rapizi decît noi şi pînă la urmă au controlat jocul şi e o victorie meritată. Am suferit pentru că soluţiile pe care le-am găsit nu au fost cele mai bune, echipa avea anumite automatisme."

sursa: fcm-tirgumures.ro