luni, 26 iulie 2010

Debut cu stangul in Liga 1 !

FCM Tirgu Mures a debutat cu infrangere in Liga 1 in fata celor de la FC Brasov.Singurul gol al partidei a fost marcat de Vali Badea in minutul 68,echipa de sub Tampa a jucat ultimul sfert de ora cu un om in minus dupa eliminarea lui Majernik.
FCM si FC Brasov au oferit un meci destul de spectaculos cu multe faze de poarta,FCM putae sa deschide scorul in 3 randuri in prima repriza dupa ocaziile lui Roman, sutul lui Topic si sutul lui Vancea din minutul 17 care a trecut pe langa poarta brasoveniilor .Onicas a semnat cea mai mare ocazie a lui Tirgu Mures in prima repriza dupa ce in minutul 40 sutul sau a fost scos in corner de catre Minca.
In repriza 2-a a venit si golul partidei acesta fiind reusit de Vali Badea care in minutul 68 cu o lovitura de cap a resuit sa il invinga pe Danalache.
Pana la sfarsitul partidei FCM Tirgu Mures a mai fortat de mai multe ori poarta lui Minca dar fara rezultta pe tabela de marcaj.
FCM a inceput cu urmatoarea formula de joc:Danalache-Cr. Pop,Balau,Moldovan,Topic(Bitis 82)-Sfarlea,Onicas(Fl. Stanga 54)Fl.Dan,Roman,Stere(Edu 15)-Vancea.

Declaratii dupa meci:
În ciuda înfrîngerii, cred că am făcut un joc bun. Am luat însă un gol nepermis pentru acest nivel. Mergem mai departe, campionatul nu s-a terminat aici"