Revista Ultra`

A apărut şi primul număr al Revistei Ultra`.Aceasta are format A5, 32 de pagini color, preţul de 6 lei şi un cadou în fiecare exemplar.

Ce-i care doriţi Revista Ultra` mă puteţi contacta la numărul de telefon: 0749772281, Claudiu, revista se livrează personal în Tîrgu Mureş.

Cupa Suporterilor FCM Tirgu Mures !

Cupa Suporterilor FCM Tirgu Mures se va desfasura in data de 22.V.2011 in complexul "Weekend"cu incepere de la ora 09:00.Sunt 10 echipe inscrise, aceste echipe sunt defapt din fiecare zona a orasului.
Noi ce-i din LVM nu ne-am facut echipa asa ca, cativa dintre noi o sa jucam pentru cartierul UNIRII.
Echipele inscrise sunt urmatoarele:Unirii, Sancrai,Tudor, Sighisoara,Aleea Carpati, Ady Endre, Dambu, Centru, Reghin si Mureseni.Aceste echipa sunt formate doar din jucatori care fac parte din Galeria FCM " Orange Boys" respectiv Legio Vici Maris.
Aceste 10 echipe au fost impartite in 2 grupe a cate 5 echipe, primele 2 echipa din grupe se vor califica in semifinale.
Acest campionat este organizat de Asociatia Suporterilor Mureseni in colaborare cu Primaria Municipiului Tirgu Mures.

13:30: Reghin - Ady Endre.

Ora de desfasurare a semifinalelor si finalelor inca nu se stie.
Bafta tuturor echipelor, iar cea mai buna echipa sa castige !

Hai FCM, Hai Tirgu Mures !!!

marți, 17 mai 2011

Steaua 1-0 FCM Tirgu Mures

FCM Tirgu Mures a pierdut in cadrul etapei a 33-a in deplasare impotriva lui steaua Bucuresti. Singurul gol al partidei a fost marcat de Dica dintr-un penalty imaginar dictat impotriva echipei noastre favorite.
Pentru FCM au evoluat in aceasta partida urmatorii jucatori:Balauru - L. Rus, Iencsi, Bruno Fernandes, Szilagyi - Vagner (70-Raduta), Issa Ba (89-Cordos), Fl. Dan, Vasilache - Astafei, Zaharia (46-Zaharia).
Dupa aceasta partida FCM Tirgu Mures ocupa locul 10 cu 45 de puncte. In ultima etapa a Ligii 1, FCM primeste pe teren propriu vizita celor de la Universitatea Cluj, sambata 21 mai cu incepre de la orele 17:00.

Impotriva acestui rezultat trebuie sa fim alaturi de echipa in ultima etapa si sa le multumim pentru acest sezon foarte frumos, probabil neasteptat de multi dintre noi.

Hai FCM, Hai Tirgu Mures !

luni, 9 mai 2011

Egal in Giulesti !

FCM a reusit un rezultate de egalitate cu Rapid, scor 1-1. Golul partidei a fost marcat de Florin Dan in minutul 84,iar pentru Rapid a punctat Grigore in minutul 38.
FCM Targu Mures: Balauru , Rus, B. Fernandes, Iencsi, L. Szilagy , Vagner, Fl. Dan, Cazan, Astafei , Didi, Zaharia
Rezerve: Danalache, Cordos, Virtic, Petcut, L. Munteanu.
FCM Targu Mures ramane pe locul 8 cu 45 de puncte si etapa urmatoare, penultima din actuala editie a Ligii 1 va juca tot in deplasare cu Steaua.

Hai FCM , Hai Tirgu Mures !

Din nou Astafei !

FCM Tirgu Mures a invins pe teren propriu pe Pandurii Tg-Jiu cu scorul de 1-0 prin golul marcat de Victoras Asfafei in minutul 93.Dupa ce etapa trecut a reusit sa marcheaza impotriva celor de la Sportul tot in ultimele minute si in aceasta partida Astafei a recidivat si a adus cele 3 puncte.Dupa aceasta victorie FCM a urcat pe locul 8 in clasamentul Ligii 1 cu 44 de puncte.
FCM Tirgu Mures: Balauru , Rus, Iencsi, B. Fernandes, L. Szilagyi , Vasilache(min.60 Vagner), Issa Ba, Fl. Dan, Astafei , Zaharia(min 64.Ruiz), Didi(min.69 Raduta).

Sportul Studentesc 1-2 FCM TIRGU MURES !!!

FCM Tg-Mures a reusit sa invinga in Regie pe Sportul Studentesc cu scorul de 2-1.Sportul a reusit sa deschide scorul in minutul 49 prin Curelea, FCM reuseste sa egaleze in minutul 77 prin Florin Dan, si cand ne pregateam sa mergem spre casa cu 1 punct de la Sportul, vine golul lui Victoras ASTAFEI care marcheaza cu un sut din marginea careului si aduce 3 puncte pentru tirgumureseni.
Sabau a trimis urmatoarea formatie:FCM Tîrgu Mures: Balauru – Cazan, Iencsi, Bruno Fernandes, L. Rus – Vasilache, Fl. Dan, Issa Ba, Astafei – Raduta, Ruiz. Rezerve: Danalache, Cordos, Vagner, Munteanu, Vartic, Petcut, Szilagiy.
Dupa aceasta victorie FCM urca pe locul 9 in clasament cu 41 puncte.