luni, 24 ianuarie 2011

FCM Tirgu Mures 2-3 Ferencvaros

FCM a pierdut primul amical al anului in compania celor de la Ferencvaros cu scorul de 2-3,meciul s-a jucat la Reghin.Goluriile FCM-ului au fost marcate de catre Florin Dan in minutul 30 din penalty, iar golul 2 al tirgumureseniilor a fost marcat tot din penalty de catre Dorel Zaharia.
FCM a folosit urmatoare formula:
Repriza 1: Mamadou Ba - Iencsi, Cr. Munteanu, Fernandes - Rus, Stere, Mark, Fl. Dan, Topic - Vasilache, Ruiz
Repriza a 2-a: Balauru - Vârtic, Fl. Stângă, Szilagyi - Dumitru, Bawab, Uribe, Petcuţ, Jovandic - Astafei, Zaharia.

Inca de la primul meci am ales sa fim alaturi de echipa noastra draga si de aceea noi cei din LVM am fost prezenti si la aceasta partida pentru a sustine pe FCM si a ne reprezenta orasul cu mandrie.Ne-am incurajat pe intreaga durata a partidei echipa, am afisat si mesajul "Basarabia e Romania".